Przejdź do treści
1
2
3
Pasowanie_2021
11_listopada
Spotkanie
Dzień Ziemi
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Przejdź do stopki

STRONA GŁÓWNA

Treść


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada najmłodsi uczniowie odwiedzili bibliotekę szkolną i świętowali z okazji Dnia Pluszowego Misia.
Z ulubionym pluszakiem na kolanach i z uwagą wysłuchali prelekcji Pani Katarzyny Ryndak na temat zasad korzystania z biblioteki i historii celebrowanego święta.
Dzieci trafnie nazywały prezentowane misie – postaci z bajek i odpowiadały na zadawane pytania.
W sali lekcyjnej obejrzały film edukacyjny o niedźwiedziach, kolorowały i wyklejały otrzymane kartki z misiami. Nie zabrakło zabaw, piosenek, wierszy, słodkich niespodzianek, wspólnych fotografii i miłych wrażeń.


Jubileusz 10-lecia oddania do użytku nowego budynku Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim

12 listopada 2024 roku mieliśmy zaszczyt świętować wyjątkowy jubileusz 10-lecia oddania do użytku nowego budynku Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim. Był to czas pełen wzruszeń, wspomnień i refleksji nad historią naszej placówki. Wydarzenie to połączono z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, co nadało całości uroczysty i szczególny charakter.
O godzinie 13:00 w budynku szkoły odbyła się uroczysta msza, a po niej nastąpiła oficjalna część obchodów jubileuszowych. Wśród zaproszonych gości mieliśmy zaszczyt powitać: pana Marka Karasia - wójta Gminy Rzepiennik Strzyżewski, pana Wacława Walaszka - przewodniczącego Rady Gminy, pana Marcina Bajorka - wiceprzewodniczącego Rady Gminy, księdza proboszcza Piotra Witeckiego, księdza katechetę Piotra Burdackiego, siostrę Barbarę Janusz, panią Grażynę Pierz - przedstawicielkę Rady Sołeckiej, pana Kamila Dudka - sołtysa wsi Rzepiennik Strzyżewski, pana Stanisława Ziębę - kapelmistrza strażackiej orkiestry dętej OSP Rzepiennik Strzyżewski oraz pana Piotra Sopalę - komendanta OSP. Obecna była również dawna dyrektor szkoły - pani Władysława Brach. Swoją obecnością zaszczycili nas także rodzice uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem wspierali organizację tego wydarzenia.
Program artystyczny przygotowany na tę okoliczność dostarczył wielu wzruszeń i radości. Archiwalne zdjęcia, opowieści, fragmenty z kronik szkolnych, a także wspomnienia zaprezentowane przez panią dyrektor Martę Przepiórę wypełniły salę duchem przeszłości, ożywiając w pamięci wiele pięknych chwil. Niezwykłą podróż przez czas uzupełniły występy naszych utalentowanych uczniów, którzy zaprezentowali się w inscenizacji „Wszyscy jesteśmy Polski żołnierzami”. Poruszające były również występy taneczne uczennic z klasy szóstej. Zaprezentowały one taniec z biało-czerwonymi flagami, który w symboliczny sposób nawiązywał do wartości patriotycznych, jakie od pokoleń przekazuje nasza szkoła. Jedenasty listopada to symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa.
Wzruszające występy wokalne i taneczne uczniów stworzyły niezwykłą atmosferę oraz pokazały, że nasza szkoła jest miejscem, w którym rozwijają się nie tylko umysły, ale także dusze artystyczne.
Po części artystycznej, wszyscy zgromadzeni zostali zaproszeni na poczęstunek. Wspólne biesiadowanie stało się doskonałą okazją do wspomnień i dzielenia się radością z tego wyjątkowego dnia.

Pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości. Dziękujemy uczniom za ich zaangażowanie, rodzicom za pomoc i wsparcie, a także całej społeczności lokalnej za aktywny udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. To dzięki Wam mogliśmy wspólnie świętować 10-lecie naszej szkoły, tworząc niepowtarzalne wspomnienia, które na długo pozostaną w naszych sercach.

10 lat nowo oddanego budynku Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim to nie tylko historia, to także zobowiązanie na przyszłość – by dalej kształcić i wychowywać kolejne pokolenia w duchu wartości, które od lat towarzyszą naszej placówce. Dziękujemy, że mogliśmy razem świętować ten wspaniały jubileusz!


Lekcja historii na cmentarzu wojennym

W październiku uczniowie klas 4-8 wzięli udział w wyjątkowej lekcji historii, która odbyła się na cmentarzu wojennym nr 114 w Rzepienniku Strzyżewskim. Miejsce to, będące jednym z licznych cmentarzy z okresu I wojny światowej, stało się scenerią żywej lekcji, która przybliżyła uczniom trudne losy żołnierzy oraz wydarzenia związane z operacjami wojennymi na terenie Małopolski. Następnie uczniowie zapalili znicze pod pomnikiem, oddając tym samym cześć poległym.
Dzięki tej wizycie nasi wychowankowie mogli głębiej zrozumieć znaczenie pamięci o historii, a także doświadczyć wartości, jaką niesie zachowanie tych miejsc dla przyszłych pokoleń.


Edukacja przyrodnicza w klasie I

25 października pierwszoklasiści uczestniczyli w całodniowych zajęciach edukacyjnych w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Rzepienniku Strzyżewskim. 
Obserwowali eksponaty poświęcone faunie i florze okolicznych pól, łąk, lasów i gospodarstw. Poznali zagadnienia związane z uprawą roślin i produkcją żywności.
Wysłuchali ciekawej prelekcji o cyklu zasobów przyrody w poszczególnych porach roku oraz tradycjach naszego regionu. Z entuzjazmem pracowali podczas warsztatów wykorzystując naturalne okazy przyrodnicze i prezentowali wytwory swojej pracy.
Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszą się cykliczne zajęcia w terenie i obserwacja zmian w przyrodzie. Uczniowie dbają o swoje zdrowie i właściwe odżywianie przygotowując surówki owocowo - warzywne.


Żywa lekcja historii

Żywa lekcja historii z bogami olimpijskimi to już poniekąd tradycja w naszej szkole. Również w tym roku szkolnym bogowie olimpijscy zawitali do klasy V. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali przepiękne boskie atrybuty, dzięki którym bez problemu rozpoznaliśmy: Zeusa, Hadesa, Atenę, Aresa, Afrodytę, Demeter, Hermesa i Aresa. Co ciekawe, po raz pierwszy naszą szkołę nawiedzili: Hestia, Morfeusz, Herakles i Meduza.


Musical ekologiczny

17 października czwartoklasiści powtórzyli program “Musical ekologiczny” występując w Sali Widowiskowej prz UG w Rzepienniku Strzyżewskim.
W ramach podsumowania projektu “Jesteśmy przyjaciółmi klimatu” śpiewająco zaprezentowali się przed liczną publicznością. Przypomnieli zebranym istotne zagadnienia związane z ochroną przyrody.

 

 


Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

15.10.2024 r. w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły. Następnie przekazała głos uczniom.
Przedstawienie przygotował Samorząd Uczniowski oraz uczniowie kl. V, VI, VII, VIII  pod kierunkiem opiekuna samorządu Pani Barbary Szymańskiej- Pietrzyk . Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie Akademii głos zabrała Pani Dyrektor Marta Przepióra, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie.


Zbiórka darów dla powodzian

Szanowni Państwo!

W imieniu potrzebujących składamy wyrazy wdzięczności i podziękowania Wszystkim, którzy przyłączyli się do niesienia pomocy potrzebującym i poszkodowanym w powodzi. Dziękujemy za Wasze wielkie serca, ogromną wrażliwość, otwartość na potrzeby drugiego człowieka w chwili tak trudnej, jak ta. Powódź, która dotknęła południową Polskę, pokazała, jak ważne jest wzajemne wsparcie; kiedy żywioł niszczy domy i cały dobytek, liczy się każda pomoc.

Dziękujemy!


Wycieczka klasy V pociągiem do Krynicy- Zdrój

We wczesnych godzinach porannych zbieramy się na stacji Gromnik i jedziemy pociągiem do Krynicy Zdrój. Na miejscu zaczynamy z wysokiego C(dosłownie)! Wjeżdżamy kolejką na Górę Parkową. Ze szczytu rozciąga się przepiękna panorama na Krynicę oraz sąsiadujący z nią Beskid Sądecki. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków czeka na nas też niezapomniana przygoda na Rajskich Ślizgawkach, którymi mamy okazję pozjeżdżać. Z Góry Parkowej schodzimy ścieżką przyrodniczą. Po drodze mijamy Źródełko Miłości, z którego wypływa lecznicza woda. Na zboczach góry parkowej czekają na nas jeszcze Polana Michasiowa oraz Łabędzi Staw. Po zejściu odwiedzamy Główną Pijalnię Wód, gdzie mamy okazję delektować się smakiem słynnych lokalnych wód leczniczych, przejść się po słynnym deptaku, poznanie twórczości Nikifora Krynickiego prymitywisty łemkowskiego pochodzenia oraz przybliżenie postaci Jana Kiepury światowej sławy artysty, który upodobał sobie Krynicę i często w niej przebywał. Po części zaplanowanych atrakcji nadeszła pora na posiłek, udajemy się do pobliskiej pizzerii, aby nabrać sił przed dalszą część wycieczki. Pełni sił ruszamy w dalszą trasę tym razem zmierzamy do Muzeum Zabawek, gdzie bierzemy udział w warsztatach. Niestety wszystko co dobre szybko się kończy po wizycie w Muzeum Zabawek wyruszamy w drogę powrotną na stację, gdzie na peronie czeka już na nas pociąg, który zabierze nas w drogę powrotną do Gromnika, gdzie będą czekać na nas rodzice.


Narodowe Czytanie

W poniedziałek 9 września 2024 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste czytanie Kordiana Juliusza Słowackiego, nawiązujące do ogólnopolskiej 13. odsłony „Narodowego Czytania” pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Uczniowie wraz z nauczycielami odczytali fragmenty lektury.
Coroczne spotkanie  jest doskonałą okazją, aby uczniowie  docenili wartość czytania i zadbali o poprawną polszczyznę oraz zetknęli się z wybitnymi pozycjami literatury polskiej.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025

W poniedziałek  - 2 września - oficjalnie rozpoczął się nowy rok szkolny 2024/2025.
W naszej szkole odbył się uroczysty apel, podczas którego nie zabrakło nawiązania do rocznicy wybuchu II wojny światowej.
Następnie pani dyrektor Marta Przepióra powitała zgromadzonych na sali gimnastycznej: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.
Szczególnie ciepłe słowa skierowała do tych uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg naszej szkoły. W dalszej części, odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Dwunastu uczniów z klasy pierwszej złożyło ślubowanie i poprzez pasowanie zostało włączonych do szkolnej społeczności. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki. Dla maluchów oraz ich rodziców był to niezwykle ważny i wzruszający moment.



 

94147