Przejdź do treści
1
2
3
Pasowanie_2021
11_listopada
Spotkanie
Dzień Ziemi
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Przejdź do stopki

Rok szkolny 2012/2013

Treść

 

           

                                      Wspaniałych wakacji!

Niech Was przywita słońce i plaża, góry, jeziora. Niech do Was wołają: Przyjeżdżajcie, już pora!

 

      10 czerwca 2013 r. uczniowie klas I - IV odwiedzili Kraków. W programie wycieczki była wizyta w porcie lotniczym Kraków - Balice, słodka lekcja w najmniejszej na świecie fabryce cukierków i zwiedzanie zabytków.

                                                                  Fotorelacja w galerii.

 

  29 maja 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje do gminnego konkursu "Mam talent 2013" organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Rzepienniku Strzyżewskim. Finał konkursu odbędzie się 1 czerwca 2013 r. podczas festynu z okazji Dnia Dziecka. Komisja konkursowa zakwalifikowała do finału Alexandru Marcu (kl. II) i Julię Roman (kl. V).

                                                                    Zdjęcia oglądaj w galerii.

 

   27 maja 2013 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą uczniowie zaprosili najbliższe i najważniejsze osoby w swoim życiu - swoje mamy. Poszczególne klasy oraz chór szkolny, pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowały część artystyczną. Złożyły się na nią tańce, wiersze i piosenki, w których dzieci wyraziły swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć          i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat" i własnoręcznie wykonanych upominków.

                                              Zdjęcia z uroczystości zobacz w galerii.

 

 

  7 maja 2013 r. odbyła się uroczysta akademia       z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 roku. Uczniowie klasy V pod kierunkiem wychowawcy p. Jadwigi Oświęcimskiej przygotowali część artstyczną nawiązującą do najważniejszych wydarzeń związanych z działalnością Sejmu Wielkiego. Dekoracja, stroje, rekwizyty odzwierciedlały realia epoki i pozwoliły widzom przenieść się w odległe czasy. Uroczystość uświetnił występ p. Joanny Suskiej i chóru szkolnego.

                                           Zdjęcia z uroczystości zobacz w galerii.

 

  Akcja ekologiczna "Listy dla Ziemi". W dniach 22 - 30 kwietnia członkowie LOP w ramach akcji "Listy dla Ziemi" pisali listy skierowane do rodziców. Tematyka listów dotyczyła problemów ekologicznych: segregacji odpadów, recyklingu, ochrony lasów, oszczędzania energii i wody, spalania śmieci, opieki nad zwierzętami itp. Akcja ta wspierała naszą gminę w obowiązku organizacji działań edukacyjnych związanych z tzw. nową ustawą śmieciową. Zredagowane listy dzieci wręczyły rodzicom i wspólnie    z nimi wybrały trzy konkretne działania ekologiczne, których podejmą się w ramach akcji na rzecz naszej planety. WSPÓLNIE ZDZIAŁAMY WIĘCEJ!

 

22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu najmłodsi członkowie LOP-u pod kierownictwem p. Beaty Burkot przedstawili teatrzyk ekologiczny pt. "Eko - królewna", którym uwrażliwili widzów na potrzebę segregowania śmieci. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: p. Marek Malinowski - leśniczy Lasów Państwowych Nadleśnictwa Gromnik    i p. Grzegorz Burkot - kierownik referatu oświaty Urzędu Gminy       w Rzepienniku Strzyżewskim.

Podsumowaniem spotkania było ogłoszenie akcji pod hasłem "Listy dla Ziemi" prowadzonej przez fundację "Arka". Każdy uczeń otrzymał specjalny papier listowy zrobiony z makulatury, dostarczony do szkoły przez fundację. W ten sposób dołączyliśmy do miliona osób    w Polsce piszących listy do dorosłych, w których zachęcimy ich do proekologicznych działań.

                                                                     
                                               Zdjęcia z uroczystości zobacz w galerii.

12 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych    w Turzy odbyły się gminne eliminacje X Międzypowiatowego Konkursu Ortograficznego dla klas I - III. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III: Miria Argentino, Patrycja Gąsior, Łukasz Makowiec. III miejsce w konkursie zajęła Miria, a I miejsce - Patrycja i zakwalifikowała się do etapu powiatowego, który odbędzie się w maju w Porąbce Uszewskiej.

 

 

  11 kwietnia 2013 r. został rozstrzygnięty szkolny etap konkursu plastycznego "Nie wypalaj traw". W konkursie brali udział uczniowie klasy IV i V. Komisja konkursowa po obejrzeniu złożonych prac przyznała miejsca i zakwalifikowała do etapu gminnego:

- klasa IV:   I miejsce - Magdalena Jędrusiak,  II miejsce - Dominik Kwaśny

- klasa V:  I miejsce - Sylwia Jędrusiak,  II miejsce - Natalia Mikos       

                                                 Prace konkursowe oglądaj w galerii.                                               

W Gminnym Ośrodku Kultury rozstrzygnięto "Gminny Konkurs na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową związaną z okresem Wielkanocy". Wyróżnienia otrzymali: oddział przedszkolny, Patrycja Gąsior (kl. III), Barbara Gąsior (kl. V), Maciej Kwaśny (kl. VI).

 

  4 kwietnia 2013 r. szóstoklasiści w całej Polsce pisali sprawdzian. Przystąpienie do sprawdzianu jest obowiązkowe i jest jednym z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Również         w naszej szkole 15 uczniów klasy szóstej zmierzyło się z zadaniami. Na wyniki trzeba poczekać do czerwca.

14 marca 2013 r. uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty przygotowanego przez wydawnictwo Operon. Tegoroczny sprawdzian składał się z testu z języka polskiego i testu z matematyki pod wspólnym tytułem "Spotkanie w ciemnościach". Na rozwiązanie każdej części uczniowie mieli po 45 minut.

      

 

13 marca 2013 r. uczniowie klas I - III należący do kółka teatralno - tanecznego "Krasnoludki" pod opieką p. Beaty Burkot zaprezentowały dwa przedstawienia kukiełkowe "Rzepka", "Pracowita pszczółka" dla przedszkolaków i klas młodszych. Spektakle kształtowały u dzieci wiele pożądanych postaw, służyły promocji zdrowego odżywiania. Każdy uczestnik poczęstowany został warzywami, owocami i miodem.

                                                                       Fotorelacja w galerii.

  8 marca 2013 r. odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". I miejsce zajęła Emilia Hałda, II miejsce - Magdalena Zeprzałka, III miejsce - Paweł Wilga i Jacek Głębocki. Gratulujemy!

 

   7 marca 2013 r. w Zespole Szkół Publicznych     w Olszynach odbył się XII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji         i Prozy Dziecięcej. W konkursie naszą szkołę reprezentowali: Natalia Habas - klasa I, Alexandru Marcu - klasa II, Patrycja Gąsior - klasa III. Oto wyniki konkursowych zmagań: Natalia Habas - II miejsce, Alexandru Marcu - nagroda publiczności, Patrycja Gąsior - wyróżnienie. Gratulujemy!

                                                    Zdjęcia z konkursu oglądaj w galerii.

  14 lutego 2013 r. w wyniku głosowania uczniów oraz nauczycieli rozstrzygnięto szkolny konkurs na najciekawszą kartkę walentynkową.

W grupie klas I - III: I miejsce - Łukasz Makowiec (kl. III),              II miejsce - Paulina Mikos (kl. II), III miejsce - Patrycja Gąsior (kl. III).

W grupie klas IV - VI: I miejsce - Justyna Zeprzałka (kl. IV) oraz Magdalena Zeprzałka (kl. VI), II miejsce - Sylwia Jędrusiak (kl. V), III miejsce - Emilia Hołda (kl. VI).

 

12 lutego 2013 r. uczniowie klas 0 - III uczestniczyli w spotkaniu z aspirantem Jackiem Mrozem                   z komisariatu policji w Ciężkowicach i p. Andrzejem Jarochą - kierownikiem biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji                  i Modernizacji Rolnictwa w Tarnowie. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej prelekcji na temat bezpieczeństwa na drodze, a potem goście wręczyli wszystkim kamizelki odblaskowe ufundowane przez ARiMR w ramach akcji "Bezpieczeństwo dzieci wiejskich na drogach".

11 stycznia 2013 r. zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów szkolnych.   

W konkursie na najładniejszy, świąteczny wystrój sali lekcyjnej           w grupie klas I - III zwyciężyła klasa II, a w grupie klas IV - VI          klasa V.

W konkursie plastyczno - językowym na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku angielskim w grupie klas I - III:               I miejsce - Patrycja Gąsior, II miejsce - Krystian Gąsior,                  III miejsce - Alexandru Marcu,  a w grupie klas IV - VI:                     I miejsce - Klaudia Tupek, II miejsce - Aneta Kieltyka, III miejsce Faustyna Mróz                                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

  Zbliżające się święta Bożego Narodzenia były okazją do klasowych spotkań przy wigilijnym stole. Łamanie się opłatkiem, składanie życzeń i wspólny posiłek poprzedzone były krótkimi występami uczniów, które wprowadzały zebranych               w świąteczny nastrój.    

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego złożyła świąteczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły i przekazała symboliczny stroik.                                                

 

W grudniu Samorząd Uczniowski prowadził szkolną akcję I Ty możesz zostać Świetym Mikołajem.              Zebrane w ramach akcji słodycze i przybory szkolne zostały przekazane dzieciom z Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Gorlicach.

 

"Jeden grosz znaczy niewiele, ale GÓRA GROSZA jest największa na świecie." W dniach od 26 listopada do        7 grudnia 2012 Samorząd Szkolny prowadził XIII edycję akcji Góra Grosza. W tym roku udało się zebrać 118 zł i 98 gr.

      

 

10 grudnia uczniowie obejrzeli spektakl          pt. "Bajka o szczęściu" przygotowany przez teatr kukiełkowy Tomcio z Nowego Sącza.

 

  6 grudnia najmłodszych uczniów naszej szkoły odwiedził długo wyczekiwany święty Mikołaj. Wszystkich obdarował prezentami.   

                                                  Reportaż z wizyty zobacz w galerii.

 

"Czary mary, wosku lanie, co ma stać się, niech się stanie!"                                                                                  28 listopada uczniowie klas IV - VI, a 29 listopada uczniowie klas       I - III uczestniczyli w zabawach andrzejkowych. Były wróżby, tańce   i słodki poczęstunek. Uczniowie klasy II do wspólnej zabawy zaprosili swoich rodziców.

                                         Andrzejkowe zdjęcia oglądaj w galerii.

 

  "Naród nie jest na dziś ani na jutro. Naród jest, aby był".   Słowa księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego były myślą przewodnią akademii z okazji Święta Niepodległości, która odbyła się 9 listopada 2012 roku. Montaż poetycko - muzyczny przygotowali uczniowie klasy VI pod opieką     p. Władysławy Brach. Oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez p. Wiolettę Słowik. Tematyczną dekorację wykonała p. Elżbieta Wójtowicz. Patriotyczne treści przedstawione przez występujących głęboko zapadły w serca i umysły zgromadzonej publiczności.

  15 października 2012 roku odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". W obecności rodziców, dyrekcji, nauczycieli oraz braci uczniowskiej pierwszaki z wielkim przejęciem prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Potem złożyły uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania. Nad całością uroczystości czuwała              p. Danuta Wałęga.

W drugiej części spotkania przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia z okazji ich święta.

                                             Zdjęcia z uroczystości oglądaj w galerii.

 

  4 października 2012 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem Jackiem Albinem Ostrowskim. W koncercie "Gitara wczoraj i dziś" artysta zapoznał zebranych z historią gitary       i gry na niej. Jego "wykład muzyczny" zawierał oprócz informacji        i ciekawostek werbalnych, piękne melodie hiszpańskie, amerykańskie, polskie.

 

  26 września 2012 uczniowie klasy V z wychowawcą odwiedzili Sandomierz i Pacanów.

 

        

 

3 września rozpoczął się nowy rok szkolny - 2012/2013.

                    Życzymy wszystkim wielu sukcesów!

77574