Przejdź do treści
1
2
3
Pasowanie_2021
11_listopada
Spotkanie
Dzień Ziemi
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Przejdź do stopki

Rok szkolny 2020/2021

Treść

 

17.06.2021  klasy szóste z Rzepiennika Strzyżewskiego i Biskupiego spotkały się przy wspólnym ognisku na Brzance w Jodłówce Tuchowskiej. Uczniowie miło spędzili czas w pięknych okolicznościach przyrody. Nie zabrakło dobrej zabawy podczas rozgrywek sportowych i gier integracyjnych. Podziwialiśmy krajobrazy z wieży widokowej i zdobyliśmy najwyższe wzniesienie Jodłówki Tuchowskiej.

                                    

 Ognisko klasoweOgnisko klasoweOgnisko klasowe

Ognisko klasoweOgnisko klasoweOgnisko klasowe

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W tym roku obchodzimy szczególną rocznicę – 230 lat od uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Rocznicę tę podkreśla Uchwała Sejmu RP IX kadencji z 27 listopada 2020 roku o ustanowieniu roku 2021 Rokiem Konstytucji 3 maja.

Czytamy w niej:
„3 maja 1791 roku Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego uchwalił Konstytucję 3 maja – niosącą gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości Oświecenia, która stała się dokumentem tworzącym późniejszą tożsamość suwerennego narodu. Uchwalona jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.”

Uchwalenie Konstytucji 3 maja zostało uznane za święto już dwa dni później 5 maja 1791 roku, przez lata zaborów obchodzenie tego święta było zabronione i karane nawet zsyłką. Po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku rocznica Konstytucji 3 maja została uznana za święto narodowe uchwałą Sejmu Ustawodawczego z 29 kwietnia 1919 roku. Również po II wojnie światowej władze komunistyczne zabroniły publicznego świętowania tego dnia. Przywrócono je dopiero 6 kwietnia 1990 r.

W tym roku obchodzimy 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Zazwyczaj o tej porze w naszej szkole miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca ten dzień. W tym roku przenosimy naszą akademię do świata wirtualnego.

Zachęcamy do zapoznania się z wybranymi pracami uczniów szkoły, w których przedstawili swoją wizję artystyczną związaną z rocznicą uchwalenia konstytucji.

                                                                                                                           GALERIA

 

 

 

 

 

 

 

REKRUTACJA 2020/2021 DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO I KLASY PIERWSZEJ!!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim informuje rodziców uczniów, którzy w roku szkolnym 2021/2022 rozpoczną edukację w klasie pierwszej oraz rodziców dzieci, które będą realizowały przygotowanie przedszkolne w oddziale przedszkolnym o możliwości składania wniosków w sekretariacie szkoły w terminie od 1 marca 2021 do 16 marca 2021 w godzinach od 8.00 do 12.00.
Można także umówić się na dogodny dla Państwa termin złożenia wniosku, kontaktując się telefonicznie: 14 653 00 14. Wszystkie wnioski będą także dostępne w sekretariacie szkoły.        

                                                                       Marta Przepióra  

 

Regulamin rekrutacji dostępny jest w zakładce  REKRUTACJA

 

POWRÓT KLAS I - III DO SZKOŁY.

Od 18 stycznia do szkół wracają uczniowie klas I-III. Wszystko będzie odbywać się w zwiększonym reżimie sanitarnym. 
W szkołach będą obowiązywać wytyczne opracowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

 Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

 

Przed nami Boże Narodzenie – najbardziej rodzinne i ciepłe Święta.

Niech Boże Dziecię napełni serca wszystkich Wiarą, Nadzieją i Miłością,

a na spowitą lękiem ziemię spłynie betlejemski spokój!

Niech te wyjątkowe dni spędzone w rodzinnym gronie

pozwolą na nowo odkryć wzajemną bliskość

i dadzą siłę do podejmowania codziennych wyzwań.

Zdrowych, radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia,

wszelkiej pomyślności w Nowym 2021 Roku

Dyrekcji, Nauczycielom i Pracownikom, Rodzicom oraz Uczniom

życzy Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim

 

E-ŚWIETLICA

,,Święta Bożego Narodzenia przed nami, dlatego w tym tygodniu będziecie mogli poznać tradycje świąteczne, historię szopki, będziemy również wspólnie grać i śpiewać kolędy. Zapraszamy do wspólnej zabawy!"

https://view.genial.ly/5fd73ab33c971e0d65987df7/presentation-boze-narodzenie

 

E-ŚWIETLICA

 

W tym tygodniu zapraszamy Was do wspólnego ubierania choinki online. 

https://view.genial.ly/5fcdfb2bb311230dad315f48/vertical-infographic-list-untitled-genially 

 

PUSTY TUSZ WRZUĆ DO PAKI I DOKARMIAJ ZWIERZAKI
Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Strzyżewskim przyłączyła się do akcji, którą w całym kraju prowadzi “Eko-system”.
Celem akcji TUSZ DO PAKI jest edukacja ekologiczna dzieci w zakresie segregacji tuszów do drukarek – tzw. kartridży. W holu przy wejściu do przedszkola umieszczony jest karton, do którego należy wrzucać tusze.Za zebrane tusze firma ,,Eko – system” kupuje karmę dla zwierzaków ze schroniska. Im więcej tuszów zbierzemy, tym więcej karmy trafi do misek zwierząt.
Ważne: Tusze muszą pochodzić z drukarek atramentowych i być oryginalne, czyli wcześniej nienapełniane. Tusz należy włożyć do woreczka foliowego, a następnie wrzucić go do specjalnie oznaczonego kartonu.
Zachęcamy do udziału! Wrzuć pusty tusz do paki i dokarmiaj zwierzaki!
W akcji biorą udział dzieci oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-VIII.
Koordynatorem akcji w SP Rzepiennik Strzyżewski jest  pani Paulina Pawlikiewicz.
Więcej o akcji na stronie: https://tuszdopaki.pl

 

 

"MAGIA" PERSPEKTYWY

Uczniowie klasy 6 i 7 w ramach lekcji plastyki poznali ,,magię" perspektywy. Wykazali się dużą wyobraźnią, dlatego też zapraszamy wszystkich do zapoznania się z ich pracami. 

                                                                Galeria            Film

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to ważne święto narodowe. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwykle świętowaliśmy ten dzień, odśpiewując wspólnie hymn czy biorąc udział w akademii. Dziś, nie mogąc razem świętować, zapraszamy was do obejrzenia galerii zdjęć, które wykonali wasi koledzy z klas 6-7. Pamiętajcie, że w tym dniu możecie na różne sposoby okazać swoją miłość do Ojczyzny - odwiedzając miejsca pamięci, odśpiewując hymn o 12.00, wywieszając flagę. 

Galeria zdjęć 

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI  jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Chcąc przybliżyć to święto naszym wychowankom zachęcamy do przyłączenia się do świetlicowych zajęć online. Znajdziecie tam linki do wirtualnych muzeum, nauczycie się jak robić kotyliony oraz sprawdzicie swoją wiedzę historyczną. Zapraszamy do wspólnej zabawy! 

https://view.genial.ly/5fa9079c9bff5f0cee6d2777/interactive-image-interactive-image  

 

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Dnia 14 października odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta, wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. 
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz odpowiedzi na szereg bardzo ważnych pytań. Po zakończonej prezentacji prowadzący uroczystość Pan Alfabet orzekł, iż wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty".

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania dokonała pani Dyrektor, zgodnie z tradycją szkoły - kolorowym ołówkiem. Tym samym dzieci zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim. 

 

                                                                                                 Galeria 

 

ZDALNE NAUCZANIE OD 26 PAŹDZIERNIAKA

- informacje dla Rodziców i Uczniów

 

NARODOWE CZYTANIE

Wraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa. „Narodowe Czytanie” jest doskonałą okazją, aby dzieci  doceniły wartość czytania oraz spotkały się z wybitnymi pozycjami literatury polskiej. Ten ważny dzień odbył się w naszej szkole 4 września 2020 r.  Wyglądał  nieco inaczej niż działo się dotychczas, ponieważ  dziewiąta odsłona tego wydarzenia przypadła na czasy, kiedy to cały świat zmaga się wciąż z epidemią  koronawirusa. 
Oprócz tradycyjnego czytania, wykorzystaliśmy także nowoczesną technologię. W klasach starszych tekst dramatu był również wyświetlany na tablicach multimedialnych, dzięki czemu był widoczny dla wszystkich, nie tylko dla czytających. 
Można, więc śmiało powiedzieć, że cel akcji, popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości” został osiągnięty.

 

WYNIKI REKRUTACJI

DO PROJEKTU NOWOCZESNE KSZTAŁCENIE

W GMINIE RZEPIENNIK STRZYZEWSKI

Poniżej zamieszczamy listy rankingowe na poszczególne formy wsparcia realizowane w ramach projektu.

1.     Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze:

- matematyka

- język angielski

- język polski (2 grupy)

2.     Zajęcia rozwijające:

- matematyka

- biologia

- język angielski

3.     Zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami:

- zajęcia korekcyjno – kompensacyjne – grupowe

- zajęcia korekcyjno – kompensacyjne – indywidualne

- zajęcia rewalidacyjne – indywidualne

- zajęcia logopedyczne – indywidualne

- zajęcia socjoterapeutyczne – indywidualne

- zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze – indywidualne

4.     Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe - koła zainteresowań:

- Język angielski (2 grupy)

   * zmiana od 21. 12. 2020 - grupa KZ2

 

- Strefa twórczego i logicznego myślenia – koło matematyczne

- Witryny i aplikacje internetowe i inne tajniki

- Koło młodego przyrodnika

   * zmiana od 30. 10. 2020 - grupa KZ5

 

5.     Zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe – wyjazdy edukacyjne

6.     Zajęcia z robotyki i programowania (2 grupy) 

z       * zmiana od 4. 12. 2020 - grupa RIP 1

   *   Szkolenia dla nauczycieli 

          *  zmiana od 1. 12. 2020 - grupa N13

 

 

 Procedura bezpieczeństwa i organizacji zajęć w okresie pandemii wirusa COVID - 19

 

Załącznik - Oświadczenie rodzica

 

 

77573