Przejdź do treści
1
2
3
Pasowanie_2021
11_listopada
Spotkanie
Dzień Ziemi
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Przejdź do stopki

Rok szkolny 2017/2018

Treść

 TO JUŻ JEST KONIEC!
"I cóż powiecie? 

Ot, przeleciało.

Rok szkolny minął

jak z bicza trzasł..."

                                                                        Galeria

 ZBIÓRKA MAKULATURY

W czerwcu zakończono akcję zbierania makulatury ogłoszoną przez opiekuna LOP-u. W tym międzyklasowym konkursie wzięły udział wszystkie klasy. Łącznie w szkole zebrano 1 tonę 200kg makulatury. Dzięki temu uratowano 17 drzew. III miejsce zajęła kl. V gromadząc 240 kg tego surowca wtórnego. Na II miejscu uplasowała się klasa II z wynikiem 313 kg, a zwyciężyła klasa III, która zebrała 405 kg. Gratulujemy! Wręczenie nagród i dyplomów odbyło się podczas ekologicznego apelu z udziałem pracownika referatu ochrony środowiska miejscowego urzędu gminy. Ekoludki z klasy III zaprezentowały krótki program edukacyjny "Recykling papieru" i podsumowały całoroczną pracę na rzecz ochrony przyrody. Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za zaangażowanie w to przedsięwzięcie.

                                                                                     Galeria

 

WYCIECZKA KLAS I - III "ZATORLAND"

30 maja 2018 r. dzieci z klas I - III wraz ze swoimi wychowawcami wybrały się na wycieczkę do parku rozrywki "Zatorland" w Zatorze. Uczniowie zwiedzili Park Ruchomych Dinozaurów, Park Mitologii, Park Owadów i domek do góry nogami. Na zakończenie korzystali z wielu atrakcji lunaparku.

                                                                              Galeria

 

 DZIEŃ MATKI

28 maja 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I - III zaprosiły do szkoły najważniejsze osoby w swoim życiu - swoje mamy. Poszczególne klasy pod kierunkiem wychowawców przygotowały część artystyczną. Uczniowie zaprezentowali wiersze, piosenki, humorystyczne scenki, w których wyrazili swoją miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniale wybacza. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat" i własnoręcznie wykonanych upominków.

                                                                                        Galeria

 

SZKOLNY DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA CYFROWEGO

W dniu 16 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim odbył się Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego w ramach realizowanego przez szkołę projektu „Cyfrowobezpieczni.pl -  Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”.

SDBC rozpoczął się od spotkania z Panią dyrektor, podczas którego przekazano informację dotyczące projektu Cyfrowobezpieczni.pl, materiały promocyjne i edukacyjne.

Następnym etapem realizacji SDBC były spotkania z uczniami. Warsztaty odbyły się w trzech grupach: uczniowie klas I-III, uczniowie kl. IV-V oraz uczniowie klas VI-VII. Podczas warsztatów zaprezentowany został film na temat cyberzagrożeń, którego tematyka wzbudziła duże zainteresowanie uczniów. Przedstawione zostały podstawowe problemy dotyczące cyberbezpieczeństwa wśród dzieci i młodzieży oraz informacje o miejscach i instytucjach świadczących pomoc w sytuacjach cyberzagrożeń. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, z zaangażowaniem odpowiadali na pytania znajdujące się w quizie. Podczas spotkań uczniowie rozwiązali pretest i test wiedzy.

W ramach SDBC odbyło się również spotkanie z nauczycielami, podczas którego uczestnicy zapoznali się z założeniami i stroną internetową projektu Cyfrowobezpieczni.pl. Zaprezentowane zostały również materiały, z których mogą korzystać nauczyciele na lekcjach wychowawczych i spotkaniach z rodzicami.

                                                                                                        Galeria

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia 2018 r. odbyła się akademia szkolna z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Motywem przewodnim uroczystości były słowa "Naród, który nia zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości". Uczniowie klas IV - VII pod kierunkiem p. Jadwigi Oświęcimskiej przybliżyli zebranym znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny.

                                                                   Galeria

                                                                                                

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW PLASTYCZNYCH

18 kwietnia 2018 r. rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne zorganizowane przez miejscową jednostkę OSP.

W grupie klas I - III "Kiedy dzwonię po straż pożarną?"

Klasa I: I miejsce - Marcel Habas, II miejsce - Adrian Gębarowski, III miejsce - Zuzanna Madej

Klasa II: I miejsce - Szymon Małopolski, II miejsce - Michał Jędrusiak, III miejsce - Kamila Słowik i Przemysław Baran

Klasa III: I miejsce - Aleksy Ryndak, II miejsce - Wiktor Guzik, III miejsce - Kinga Słowik i Kacper Milan

W grupie klas IV - VI "Nie wypalaj suchych traw"

Klasa IV: I miejsce - Filip Hołda, II miejsce - Igor Słowik, III miejsce - Natalia Wołkowicz i Bartosz Mikos

Klasa V: I miejsce - Justyna Gogola, II miejsce - Magdalena Sopala, III miejsce - Natalia Roman i Bartosz Gąsior

Klasa VI: I miejsce - Patrycja Szymańska, II miejsce - Ewa Roman, III miejsce - Sebastian Roman

                                                                                       Galeria

 

KONKURS RECYTATORSKI KLAS IV-VII

 11 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach odbył się I Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły. Naszą szkołę reprezentował Jakub Polak - uczeń klasy VI. Jakub zajął w konkursie I miejsce. Gratulacje!

                                  Galeria

                                                      

 

KONKURS RECYTATORSKI KLAS I-III

22 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej w Olszynach odbył się XVII Gminny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Dziecięcej. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Madej (kl. I), Kamila Słowik (kl. II) i Kacper Łatka (kl. III). I miejsce w konkursie zdobył Kacper Łatka. Gratulacje!

                                                                           Galeria

 

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ

 13 marca odbyły się szkolne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Uczniowie rywalizowali w dwóch grupach: młodszej - klasa V i VI oraz starszej - klasa VII. Wyniki turnieju przedstawiają się następująco:
Grupa młodsza: I miejsce - Magdalena Sopala, II miejsce - Jakub Polak, III miejsce - Rafał Starzyk.

Grupa starsza: I miejsce - Kinga Sopala, II miejsce - Paulina Wilga i Alexandru Marcu, III miejsce - Żaneta Guzik.

                                                                                  Galeria

 

A W KARNAWALE BAL BYŁ NAD BALE!

 9 lutego, tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych, odbyła się zabawa karnawałowa. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. W rytmie różnorodnej muzyki wszyscy bawili się znakomicie.

                                                                   Galeria

 

 

"U BABCI JEST SŁODKO..."

8 lutego 2018r. odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wierszem, piosenką, tańcem i własnoręcznie wykonanymi upominkami wnuki podziękowały dziadkom za miłość, troskę, opiekę, wsparcie i pocieszenie.

                                                                      Galeria

 

 ŚWIĘTA, ŚWIĘTA...

W ostatnich dniach w szkole zapanowała świąteczna atmosfera. Klasy przybrały odświętny wygląd, pachniało własnoręcznie przygotowywanymi piernikami. W piątek cała szkolna społeczność spotkała się, żeby wspólnie kolędować, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Rozstrzygnięty też zestał konkurs na świąteczny wystrój klas. Wyróżnienia zdobyły klasy III i V.

                                                                                        Galeria

 

KONKURS PIOSENKI ANGIELSKIEJ

18 grudnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej "Winter Wonderland". Naszą szkołę reprezentowały solistki: Patrycja Szymańska (kl. VI) i Paulina Mikos (kl. VII) oraz duet: Natalia Wołkowicz i Wiktoria Leszkiewicz (kl. IV). Paulina Mikos zajęła III miejsce w kategorii wiekowej klasy VII, I i II gimnazjum. Gratulujemy!

 

MIKOŁAJ W SZKOLE

 

 

Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się wyczkiwany przez wszystkich święty Mikołaj. Wszystkich obdarował prezentami.                                                                     Galeria 

                                                                                                                                                                  

 

 

 

 W TEATRZE

 

5 grudnia 2017 r. uczniowie klas I - III wraz z wychowawcami obejrzeli w tarnowskim teatrze im. L. Solskiego spektakl pt. "Lato Muminków". 

                                                                                                             Galeria

 

WYNIKI KONKURSÓW

  Pod koniec listopada rozstrzygnięto kilka konkursów:

 - w klasie III - "Znam lekturę O psie, który jeździł koleją"       I miejsce - Aleksy Ryndak, II miejsce - Kacper Łatka, III miejsce - Judyta Wołkowicz i Bartłomiej Szymański

- w klasie IV o tytuł "Mistrza kleksomanii", który zdobył  Kacper Cudek

- oraz Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny "Jesień złotem malowana" I miejsce - Wiktoria Leszkiewicz (kl. IV).                                                                                                            Galeria
                                                                       

ANDRZEJKI' 2017

30 listopada, podczas andrzejkowego wieczoru, uczniowie mieli okazję sprawdzić co przyniesie im przyszłość. Były tradycyjne wróżby andrzejkowe, zabawa dyskotekowa i słodki poczęstunek. Teraz pozostało tylko oczekiwanie na spełnienie przepowiedni.

                                                                                           Galeria

"NA LUDOWĄ NUTĘ"

21 listopada 2017 r. uczniowie uczestniczyli w zajęciach umuzykalniających "Na ludową nutę". Prowadzący w rytm ludowej muzyki zaprezentowali narodowe tańce polskie oraz piękne regionalne stroje. Opowiedzieli również ciekawostki związane z historią, obyczajami i zabawami naszego kraju. Tańce prezentowała tancerka zespołu "Świerczkowiacy".

                                                                                 Galeria
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 "DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA..."

 10 listopada 2017 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy IV pod kierunkiem p. Pauliny Pawlikiewicz przygotowali montaż słowno - muzyczny, w którym przypomnieli to ważne wydarzenie z historii naszego kraju. Nad stroną muzyczną czuwała p. Wioletta Słowik.

                                                                          Galeria

 

 

W pierwszych dniach listopada uczniowie odwiedzali cmentarz parafialny i żołnierski. Modlitwą i zapaleniem zniczy uczcili tych, którzy odeszli.

                                                              

 

 

 

W październiku trzecioklasiści wybrali się na wycieczkę do młyna zbożowego w Rzepienniku Biskupim i miejscowej piekarni. Utrwalili w ten sposób wiedzę o historii chleba.

                                                                                      Galeria

 

PASOWANIE NA UCZNIA

13 października 2017 r. siedmioro dzieci z klasy I zostało symbolicznie przyjętych w poczet uczniów naszej szkoły. Najpierw pierwszoklasiści przedstawili program artystyczny, później złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała uroczystego pasowania.

                                                                         Galeria

 

 

WYJAZD NA PRZEDSTAWIENIE

2 października 2017r.  w Gorlickim Centrum Kultury dzieci klas I - III obejrzały spektakl pt. "Karolcia". Przedstawienie przygotowali aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie.

 

    

 

 SPOTKANIE Z PISARZEM

 26 września 2017 uczniowie naszej szkoły spotkali się z panem Wiesławem Drabikiem - autorem książek dla dzieci. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Spotkajmy się w bibliotece" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Rzepienniku Strzyżewskim.

                                                                                 Galeria

 

 

 SZKOLNE CZYTANIE "WESELA" STANIASŁAWA WYSPIAŃSKIEGO

We wtorek 12 września 2017 uczniowie Szkoły Podstawowej w  Rzepienniku Strzyżewskim włączyli się w ogólnopolską akcję „Narodowe Czytanie”.    Spotkanie  z lekturą rozpoczął uczeń klasy VI zapoznając zebranych uczniów  z biografią Stanisława Wyspiańskiego  - autora  „WESELA”, która w tym roku została wybrana do ogólnopolskiego czytania. Następnie uczniowie klasy VII przeczytali  fragment lektury, zachęcając uczniów do czytania.

 

      

 

 

 

 

 

 

 

 

 4 września rozpoczął się rok szkolny 2017/2018.

Życzymy wszystkim, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie sukcesów, a szkoła była miejscem do którego z chęcią będziecie przychodzić i będziecie mieć poczucie bezpieczeństwa. Powodzenia!                                                                                                 

77575