Przejdź do treści
1
2
3
Pasowanie_2021
11_listopada
Spotkanie
Dzień Ziemi
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Przejdź do stopki

Rok szkolny 2018/2019

Treść

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

"Uczyliśmy się cały rok,
odrabialiśmy lekcje!
A teraz koniec, kropka, stop!
A teraz nam się nie chce!..."

Wakacje rozpoczęte!

                                Galeria

 

HISTORIA ZATRZYMANA W KADRZE

10 czerwca 2019r. w Domu Kultury w Tuchowie odbył się finał projektu ,,Historia zatrzymana w kadrze" organizowanego przez Fundację Wspierania Edukacji i Kultury ,,Synergia". W projekcie tym wzięli udział nasi uczniowie z klas VI-VIII. W ramach projektu przeprowadzili wywiady z najstarszymi mieszkancami Rzepiennika, zbierali stare fotografie oraz przedmioty codziennego użytku. Podczas gali finałowej uczniowie zaprezentowali film, który ukazuje różnicę życia dawniej i dziś. 

                                                                                          Zobacz filmik                               

 

WYCIECZKA DO SKANSENU

 30 maja 2019 r. uczniowie klas I - III byli na wyciczce w Sądeckim Parku Etnograficznym w Nowym Sączu. Mimo niesprzyjającej pogody udało się zobaczyć najważniejsze obiekty skansenu i Miasteczka Galicyjskiego.

                                      Galeria

 

 

DZIEŃ MATKI

24 maja 2019 r. odbyła się szkolna uroczystość z okazji Dnia Matki, na którą uczniowie zaprosili najbliższe osoby w swoim życiu - swoje mamy.
Dzieci i młodzież przedstawili części artystyczne przygotowane przez poszczególne klasy. Uczniowie zaprezentowali montaże słowno - muzyczne, układy taneczne, scenki z życia rodziny. Nie zabrakło tradycyjnego "Sto lat", własnoręcznie wykonanych upominków i słodkiego poczęstunku. 

                                                                                        Galeria

 

WYCIECZKA DO WARSZAWY

9 maja 2019 r. uczniowie klas IV – VIII wyjechali do Warszawy.  Podczas dwudniowej wycieczki zwiedzili najciekawsze miejsca stolicy.  Pierwszego dnia podziwiali panoramę Warszawy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki, zwiedzili Stadion Narodowy, następnie spędzili 3 godziny na dobrej zabawie połączonej z nauką w Centrum Nauki Kopernik.
W drugim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Stare Miasto. Dużą atrakcją była wizyta na Zamku Królewskim. Mieli również możliwość zobaczenia zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.

                                                                                          Galeria 

 

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietna 2019 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Akademię przygotowała klasa V i VII. Uczniowie wystąpili z wierszami, piosenkami oraz tekstami przybliżającymi tę ważną w historii Polski datę. Uczniowie klasy V i IV zatańczyli poloneza, prezentując wszystkim polski taniec narodowy.

                                                                                                                             Galeria

DZIEŃ ZIEMI

 25 kwietna 2019 r. odbyła się akademia ekologiczna z okazji Dnia Ziemi. Ekoludki z klasy I zaprezentowały program "Nasza Ziemia", w którym podkreśliły potrzebę ochrony naszej planety.

                                                                            Galeria

 

PROGRAMUJEMY

Od października do kwietnia uczniowie klas I - III uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "ProgramujeMY tarnowski". Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzili z dziećmi 14 zajęć z programowania.
Uczniowie budowali roboty z klocków LEGO i przy użyciu komputerów programowali je i „ożywiali” za pomocą specjalnego programu. Na zakończenie projektu wszyscy wzięli udział w Zlocie Młodych Programistów, który odbył się 4 kwietnia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie.

                                                                                           Galeria

KONKURS RECYTATORSKI

28 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Olszynach odbył się XVIII Gminny Konkurs Recytatorski Peozji i Prozy Dziecięcej (ostatni). Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Milan (kl. I), Zuzanna Madej (kl. II) i Bartosz Moździerz (kl. III). Wielki sukces odniosła Martyna Milan, która zdobyła I miejsce oraz nagrodę pibliczności.

                                                                                          Galeria

 ZAWODY SPORTOWE

25 marca 2019 r. w Olszynach odbyły się  zawody gminne w piłkę ręczną klas 4 – 6. Drużyna chłopców z naszej szkoły w zajęła IV miejsce, a dziewcząt II.

                                                                        Galeria 

 

 

 

W TEATRZE

 

26 lutego 2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I - III obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "Cztery łapy" na motywach książki Jana Grabowskiego "Puc, Bursztyn i goście"

Galeria

                                                             

Szkoła Podstawowa w Rzepienniku Strzyżewskim bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki przygotowali własnoręcznie szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

„Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie uszyli szmaciane laleczki. Każda z nich  ma nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Podczas zabawy choinkowej odbędzie się licytacja. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

 

Pamiętajmy:
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”
(Papież Franciszek)

Regulamin licytacji                                     Galeria lalek

 

9 listopada 2018 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klasy V, VI i VII w montażu słowno - muzycznym przypomnieli zebranym to ważne wydarzenie z dziejów naszej Ojczyzny. Na zakończenie uroczystości cała społeczność szkolna zaśpiewała cztery zwrotki hymnu Polski włączając się w akcję "Rekord dla Niepodległej".

                                                                       Galeria

 

 

ODBLASKOWA SZKOŁA

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do IX edycji konkursu "Odblaskowa szkoła". W ramach konkursu uczniowie podejmowali różne działania propagujące bezpieczeństwo: robili odblaski z materiałów pozyskanych z zakładu produkującego znaki drogowe WIMED, wykonywali prace plastyczne i uczestniczyli w zajęciach świetlicowych pod hasłem "Bądź bezpieczny na drodze". Uczniowie klas I - VIII zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe.

 

 

SPOTKANIE AUTORSKIE

29 października 2018 r. uczniowie klas II, III, IV i V uczestniczyli w spotkaniu z panią Wiolettą Piasecką - autorką książek dla dzieci. Pisarka w ciekawy sposób przedstawiła swoją twórczość, przygotowała dla dzieci wiele zagadek i odpowiedziała na wszystkie zadane pytania. Spotkanie zorganizowało Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim w ramach projektu "Spotkajmy się w bibliotece".

                                                                                  Galeria

 

 PASOWANIE

18 października 2018 r. odbyła się uroczystość "Pasowania na ucznia". W obecności rodziców, nauczycieli oraz starszych kolegów pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie, a dyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania.

                                                         Galeria

 

 

WYCIECZKA DO OGRODU DOŚWIADCZEŃ

 

 17 października 2018 r. uczniowie klasy VII i VIII byli w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie. W czasie warsztatów "Zabawy z ciśnieniem" przekonali się jaka siła drzemie w powietrzu i jak to zjawisko można wykorzystać.

                                                                       Galeria

 

BIEGI PRZEŁAJOWE

15 października 2018 r. 14 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w gminnych biegach przełajowych, które odbyły się na stadionie przy gimnazjum w Rzepienniku Biskupim. Uczniowie naszej szkoły zdobyli  aż 7 medali w tym 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy. Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z klasy 4, którzy w swojej grupie wiekowej zajęli 3 pierwsze miejsca. Bardzo dobrze spisali się również uczniowie klasy 8 oraz uczennica klasy 6.

                                                                                     Galeria                

 

 

3 września 2018 r. - początek nowego roku szkolnego!

77571