Przejdź do treści
1
2
3
Pasowanie_2021
11_listopada
Spotkanie
Dzień Ziemi
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
Przejdź do stopki

Rok szkolny 2021/2022

Treść


Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

,,Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek, szybko minęło te parę lat.  Każdy z nas pewnie łezkę uroni, zanim odejdzie w daleki świat.”

24 czerwca 2022 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.
Ósmoklasiści, w przygotowanej akademii, wspólnie wspominali szkolne lata oraz podziękowali za to co było w tym czasie pięknie i niezapomniane. 
Absolwenci w obecności całej społeczności szkolnej i Rodziców otrzymali świadectwa ukończenia szkoły, nagrody za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.
Pani Dyrektor nagrodziła także uczniów młodszych klas, którzy w bieżącym roku szkolnym wyróżnili się wynikami w nauce, osiągnięciami w konkursach oraz sukcesami sportowymi.  
Listy Gratulacyjne otrzymali Rodzice uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w nauce, a Podziękowania wręczono tym Państwu, którzy najbardziej wspierali wychowawców i szkołę w ostatnim roku szkolnym.


Dzień Mamy

14 czerwca 2022r. obchodziliśmy Dzień Matki dla klas 4-8. Po serdecznym powitaniu przez panią Dyrektor odbyła się krótka część artystyczna, podczas której przedstawiciele uczniów każdej z klas deklamowali wiersze i składali życzenia. Występ uświetnili uczniowie grający na instrumentach: Kinga Słowik, Bartłomiej Szymański i Jakub Tupek. Druga część uroczystości miała miejsce na boisku szkolnym, gdzie do rywalizacji sportowej w poszczególnych klasach  zaproszone zostały także Mamy, które wraz ze swoimi pociechami walczyły o tytuł  „Super Mamy i Super Dziecka”. Zabawy sportowe bardzo przypadły uczestnikom do gustu i rozegrany został jeszcze mecz w palanta. Po tak dużej porcji wysiłku fizycznego, przyszedł czas na odpoczynek i uzupełnienie kalorii pieczoną kiełbaską.


Wyjazd do kina w Tuchowie

6 czerwca 2022r. uczniowie klas V-VII obejrzeli w kinie „Promień” w Tuchowie film „Detektyw Bruno”, komedię przygodową w znakomitej obsadzie. “Detektyw Bruno” bawi i  nastraja do refleksji o tym, że czasem nie ma potrzeby gonić za sukcesem bo to, co najważniejsze jest obok nas.

Po filmie udaliśmy się na posiłek do pizzerii „Czardasz” i spędziliśmy miło czas w restauracyjnych ogródkach oraz pobliskim parku.

 


Przygoda z bohaterami Marii Konopnickiej

W dniu 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się finał projektu „ Przygoda z bohaterami Marii Konopnickiej”, w ramach Inicjatywy oddolnej sfinansowanej z projektu BIBLIOTEKA + Realizowanego przez Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021- 2025.

 


Akademia z okazji Dnia Matki

27 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Matki. Dzieci z klas I - III wierszami, piosenkami, humorystycznymi scenkami podziękowały swoim mamom za matczyną troskę i miłość. Mamy otrzymały drobne upominki wykonane przez dzieci. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu wzruszeń.

 


Akademia z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja

„Rozpłynęła się już pieśń radosna,
głośnym echem po ojczystym kraju,
- Witaj, witaj, Majowa Rocznico, pamiętny Trzeci Maju...”


W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisana jest akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Chcąc przybliżyć uczniom to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, uczniowie z klas 4 - 8 przygotowali montaż słowno-muzyczny. Była to okazja do refleksji nad wydarzeniami sprzed 231 lat, do pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polakiem.
Dzieci recytowały wiersze, mówiące o tych wydarzeniach, o miłości do Ojczyzny i o Konstytucji. Wiersze były przeplatane piosenkami: „Witaj, majowa jutrzenko…”, „Orzeł Biały” oraz „Uwierz Polsko”.


Wycieczka do Zakopanego

 

W ramach Projektu „Nowoczesne kształcenie w Gminie Rzepiennik Strzyżewski” uczniowie naszej szkoły w dniu 7.04.2022r pojechali na wycieczkę do Zakopanego.
Tam zwiedzili: Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza, Centrum Edukacji Przyrodniczej Tatrzańskiego Parku Narodowego, Gubałówkę.

 

 


Finał konkursu  czytelniczego  

"KAPELUSZ PANI WRONY"

W kwietniu odbył się konkurs „Kapelusz Pani Wrony”. Składał się z dwóch etapów. W etapie I uczniowie klasy III mieli okazję pochwalić się doskonałą znajomością książki D. Parlak "Kapelusz Pani Wrony". W etapie II  zadaniem uczniów było wykonanie nakrycia głowy dla Pani Wrony „PARYSKI SZYK”. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Prace wyróżniały się pomysłowością, estetyką wykonania, różnorodnością wykorzystanych materiałów.

Wszystkim laureatom gratulujemy!!!

Oto zwycięzcy:
I  miejsce  Nicola Hołda
II miejsce Łatka Lena
III miejsce Cudek Martyna


25.03. 2022 uczniowie klas I – III wzięli udział w największym na świecie festiwalu polskiej animacji – zgłoś film na 10. Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA i poddaj się ocenie ogólnopolskiej publiczności!
Dzieci chętnie uczestniczyły w głosowaniu. Emocje i zainteresowanie było bardzo duże, co można zauważyć na załączonych zdjęciach.
Dziękujemy pracownikom Gminnego Centrum Kultury, Czytelnictwa i Promocji w Rzepienniku Strzyżewskim za możliwość udziału w tym festiwalu.


Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji najmłodsi ekolodzy ze Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim przygotowali akademię ekologiczną "Imieniny Ziemi". Na początku smutna planeta po otrzymaniu od dzieci prezentów - właściwych postaw w celu jej ochrony, odzyskała humor i uśmiechała się do zebranych. Zaproszeni na uroczystość goście w nietypowej formie utrwalili bardzo ważne zasady ekologicznego stylu życia nazwane "Kodeksem młodego ekologa".
     Wszyscy uczniowie naszej szkoły należą do Szkolnego Koła LOP i od lat aktywnie prowadzą akcje sprzątania świata, dokarmiają zwierzęta, sadzą rośliny, zbierają makulaturę i uczestniczą w akademiach - słuchają ciekawych prelekcji. Na bieżąco wyrabiają nawyki dbania o środowisko. Szkoła współpracuje z Nadleśnictwem w Gromniku  i Referatem ds. Ochrony Środowiska przy UG w Rzepienniku Strzyżewskim.


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

Informacja o realizacji  Programu w naszej szkole.

Księgozbiór

Logo Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


Asamblaż ,,W dobie pandemii COVID - 19"

W trakcie zdalnego nauczania uczniowie klasy siódmej zmierzyli się z niełatwym zadaniem plastycznym. W oparciu o otrzymane informacje na temat asamblażu oraz wskazówki do realizacji zadania, inspirując się obecną sytuacją związaną z pandemią koronawriusa, wykonali niezwykle oryginalne, pełne fantazji prace. Zapraszamy do obejrzenia galerii prac.

 


Konkurs „Piękna Pani Zima w Rzepienniku” zakończony.


Koniec I semestru szkolnego to również finał konkursu fotograficznego „Piękna Pani Zima w Rzepienniku”.
Uczniowie w ciekawy sposób uchwycili piękno otaczającej przyrody. W głosowaniu na najciekawsze zdjęcia, miejsca na podium przypadły fotografiom:

 

I miejsce II miejsce III miejsce


Zwycięzcom gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia prac konkursowych.  

 


 Nauka zdalna do końca ferii zimowych

Z uwagi na przedłużający się okres trwania pandemii COVID-19 i  rosnącą w ostatnich dniach liczbę zachorowań konieczne jest czasowe ograniczenie nauki stacjonarnej.

Od 27 stycznia 2022 r. do 27 lutego 2022 r. uczniowie szkół podstawowych klas V-VIII i uczniowie szkół ponadpodstawowych przechodzą na naukę zdalną. Uczniowie z klas I - IV szkół podstawowych i przedszkolaki kontynuują naukę w trybie stacjonarnym. Minister Edukacji i Nauki podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

Pozostawiono możliwość zorganizowania konsultacji na terenie szkoły dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty. Dyrektor szkoły może zapewnić w szkole konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu ósmoklasisty.


Święto Odzyskania Niepodległości

Święto Niepodległości 2021  - link do galerii11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i symbol zwycięstwa. Dzisiaj z dumą mówimy, że mieszkamy w Polsce, jesteśmy Polakami i mówimy po polsku.
Uczniowie naszej szkoły uczcili 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – pod hasłem „Wolna, niepodległa”.
Przygotowali program słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Zaprezentowane podczas apelu teksty i melodie były hołdem pamięci dla tych wszystkich bohaterów, dzięki którym mamy dziś wolną i niepodległą Polskę. 

 


Spotkanie z autorką literatury dla dzieci Izabellą Klebańską

Spotkanie autorskie - link do galerii9 listopada do naszej szkoły zawitała autorka widowisk scenicznych, słuchowisk radiowych, piosenek a przede wszystkim książek o tematyce muzycznej dla dzieci – pani Izabella Klebańska.
Izabella Klebańska popularyzuje muzykę wśród najmłodszych w wesoły i przystępny sposób. Na spotkaniu poetka posługiwała się zarówno dowcipnym wierszem, jak i skrzypcami, dzięki czemu zilustrowała własne teksty literackie muzyką na żywo. Połączyła świetną zabawę z powtórką z wiedzy muzycznej.
Spotkanie zrealizowane zostało w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, w którym Gmina Rzepiennik Strzyżewski bierze udział. 


5 listopada 2021 r. - Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dzień Postaci z Bajek - link do galerii5 listopada obchodzone jest jedno z najsympatyczniejszych świąt. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodłącznym elementem w życiu każdego dziecka.
Data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek filmowych Walta Disneya. Jest to doskonała okazja rozwijania  zainteresowań czytelniczych dzieci. W tym dniu uczniowie z klasy 8 przebrali się za bohaterów bajek. Dzieci  z klas 1-3 rozpoznawały bajki po przebraniu, wysłuchaniu przeczytanych fragmentów jak i po przygotowanych rekwizytach. Utożsamiając się z bohaterami bajek dzieci uczestniczyły w ich przygodach i przezywały losy bajkowych postaci. Na koniec otrzymały od Czerwonego Kapturka upominki. 

 


27 października 2021 r.  - Wycieczka do Muzeum Bombki Choinkowei i Zamku w Łańcucie 

W ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Poznaj Polskę” w dniu 27 października 2021 roku uczniowie naszej szkoły z klas: IV- VIII mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie i Zamku w Łańcucie.

Muzeum Bombki Choinkowej zachwyciło naszych podopiecznych tysiącami eksponatów umieszczonych na choinkach. Bogata wzorniczo kolekcja rozbudziła wyobraźnię uczniów, którą mogli wykorzystać podczas warsztatów malowania bombek. Każdy uczestnik otrzymał wydmuszkę do samodzielnego udekorowania. Podczas wizyty w fabryce uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób tworzy się bombki.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku w Łańcucie, który wyróżnia się bogactwem zbiorów i zachowanymi założeniami parkowo-pałacowymi. Wielkie wrażenie zrobiło na uczniach autentyczne wyposażenie budynków, w tym kolekcja pojazdów konnych i stajnie. 

 


14 października 2021 r.  - Ślubowanie Pierwszoklasistów

Pasowanie_2021 link do galeriiUroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Strzyżewskim odbyło się 14 października 2021 roku.  Uczniowie wystąpili w programie artystycznym, podczas którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i aktorskie. Po części artystycznej, odbyło się uroczyste ślubowanie przed całą społecznością szkolną oraz przybyłymi na spotkanie rodzicami. Dyrektor Szkoły dokonała pasowania na ucznia. Na koniec, było mnóstwo życzeń i prezentów ufundowanych przez Radę Rodziców. Ten dzień z pewnością pozostanie na długo w pamięci Pierwszaków.

 


Wykonaj zdjęcie do legitymacji przy pomocy bezpłatnego kreatora

Instrukcja wykonania zdjęcia do legitymacji

Instrukcja 


Zachęcamy do udziału
w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE ARTYSTYCZNYM
"BAŚNIOWA RODZINA W OBIEKTYWIE"

Link do regulaminu konkursu


3 września 2021 r.  - Narodowe czytanie

Narodowe czytanie - link  do galeriiWraz z początkiem roku szkolnego uczniowie naszej szkoły intensywnie rozpoczęli działania związane z promocją czytelnictwa.  Podczas tegorocznej dziesiątej odsłony spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Narodowe Czytanie jest doskonałą okazją, aby dzieci  doceniły wartość czytania oraz poznały  wybitne pozycje literatury polskiej. Ten ważny dzień odbył się w naszej szkole 3 września 2021 r. Tekst czytany przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły przyniósł wiele przyjemności i radości. Z niecierpliwością czekamy na kolejna odsłonę.


1 września 2021 roku - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Zdjęcie - rozpoczęcie roku szkolnego

 


Wytyczne MEiN, MZ i GIS obowiązujące od 1 września 2021 roku

Permalink do Wytyczne MEiN, MZ i GIS


77571